4. tra
04.04.2024.

PO Tratinčica - aktivnosti od rujna 2023. do travnja 2024.

RUJAN 2023.

Posjet kazališne družine Produkcija Z.

LISTOPAD 2023.

Aktivnosti povodom obilježavanja Dana kruha.

Sklop aktivnosti kojima smo obilježili Dane kruha uključuje iskustveno učenje posjetom mlinici gdje su djeca imala priliku upoznati proces izrade kruha od zrna do stola. Također su vidjeli različite stare predmete koji su izloženi u samoj mlinici.

Znanja o procesu izrade kruha smo primijenili u našoj skupini pa su djeca samostalno izradila kruščiće za naš prigodni stol plodova jeseni.

Dani kruha u skupini

STUDENI 2023.

Posjet knjižnici u Žrnovnici

Objekt Tratinčica nastavlja svoju dugogodišnju suradnju sa gradskom knjižnicom Marka Marulića pa smo i ovaj put bili u posjetu. Djeca su sa zanimanjem razgledala knjižnični fond, razgovarali sa knjižničarkom koja nam je predstavila i poseban novi dio knjižnice posvećen književniku i novinaru Miljenku Smoji.

Posjet Etnografskom muzeju u Splitu

U ovoj pedagoškoj godini posebno smo posvetili pažnju baštinskom naslijeđu našeg kraja pa smo u sklopu tih aktivnosti išli u edukativni posjet etnografskom muzeju u Splitu gdje su djeca imala priliku razgledati postav uz stručno vodstvo muzejske pedagoginje.

VELJAČA 2024.

MAŠKARE U VRTIĆU

Dan kad svatko može biti što god želi smo obilježili prigodnim maskenbalom. Djeca su u danima koji su prethodili Pokladama sudjelovala u nizu aktivnosti kojima smo ih poticali na izražavanje kroz likovnost, govor i pokret.

OŽUJAK.2024.

Posjet vatrogasne postrojbe