Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, u studenom 2021., donijelo je rješenje o imenovanju predškolske ustanove  Radost u Splitu vježbaonicom Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Splitu iz kolegija Likovni izraz u ranom i predškolskom odgoju 2 i Glazba u ranom i predškolskom odgoju 2, za praktično osposobljavanje studenata na četiri godine.

Metodičke vježbe likovnog izražavanja realiziraju se u DV Popaj u tri odgojne skupine i u DV Veseli patuljci u jednoj odgojnoj skupini. Imenovani mentori u zimskom semestru 2022./2023. pedagoške godine su:

Odgojitelji

Vrtić

1.Tatjana Kljenak

2. Gordana Krasnić

3. Ankica Mitrović

4. Mila Cvrlje

DV Veseli patuljci

Metodičke vježbe glazbenog izražavanja realiziraju se u DV Popaj u dvije odgojne skupine i u DV Latica u dvije odgojne skupine. Imenovani mentori u zimskom semestru 2022./2023. pedagoške godine su:

Odgojitelji

Vrtić

1. Marijana Krstić

DV Latica

2. Jasminka Marušić

DV Latica

3. Gordana Krasnić

4. Gordana Mijaljica

Zadaće vježbaonice su:

• razvijanje humanog odnosa studenata prema djetetu, njegovim potrebama i interesima
  • razvijanje afiniteta i profesionalnog odnosa studenata prema odgojno- obrazovnoj djelatnosti
  • upoznavanje s organizacijom rada dječjeg vrtića te zadaćama stručnih djelatnika dječjeg vrtića
  • uključivanje studenata u oblike odgojno obrazovnog rada prema predviđenom planu i programu Filozofskog fakulteta koji se mogu ostvarivati u vježbaonici
  • osposobljavanje studenata za praktičnu primjenu stručno-metodičkih, pedagoško-psiholoških znanja u neposrednom odgojno-obrazovnom radu
  • pomoć Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Splitu u organizaciji, pripremi i izvođenju praktičnog osposobljavanja studenata te pripremi i praćenju rezultata studenata u dječjem vrtiću
  • suradnja Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Splitu na izradi godišnjeg plana oglednih i praktičnih aktivnosti te drugih oblika rada

Oblici rada koji se ostvaruju u vježbaonici su:

• hospitiranje studenata
  • uzorni rad mentora
  • pojedinačni neposredan rad studenata s djecom
  • analiza provedenog rada

Svaki student uz pomoć mentora priprema jednu odgojno – obrazovnu aktivnost i izvodi je u nazočnosti profesora metodike, mentora i studenata.

Nakon realizacije svakog od oblika rada sa studentima u vježbaonici se provodi analiza i stručna rasprava u kojoj sudjeluju profesor metodike, mentor i studenti.