23. sij
23.01.2024.

PO ISKRICA - aktivnosti u mjesecu studenom i prosincu 2023.

AKTIVNOSTI U DV „ISKRICA“, STUDENI 2023.g.

RODITELJI U SKUPINI

Suradnja s roditeljima na temu njihovog zanimanja, posla ili hobija.

U sklopu navedene suradnje posjetila nas je nastavnica razredne nastave, koja je djeci kroz niz različitih aktivnosti (kao što su aktivnosti pogađanja, rješavanja zagonetki, različitih zadataka, radnih listića i sl.) približila školu kao mjesto gdje se stječu znanja i prijateljstva. Ovakve aktivnosti pomažu djeci ublažiti prijelaz iz vrtića u školu.

Zatim nam je došla mama čiji je hobi sport. Zajedno smo osmislili sportski poligon u dvorištu i naučili još nešto o nogometu, stolnom tenisu i košarci. Djeca su uživala u igrama na zraku te smo naučili kako je važno sudjelovati i zabaviti se, a ne samo pobjeđivati.

Vrlo zanimljivo je bilo kada je u skupinu došao i jedan tata policajac. Odgovarao je na pitanja što policija radi, kakva vozila voze, što sve koriste u svome poslu, pitanja o kulturi u prometu, djeci kao pješacima i o putnicima u vozilu. Djeca su isprobavala policijsku kapu, stavljala su lisice, koristila su palicu „STOP“, bojala su bojanke, te su crtala „barba policajca“.

Želimo zahvaliti roditeljima na suradnji i izdvojenom vremenu koje su proveli s nama.

„RADIONICA S OTPADOM“

Već drugu godinu traje naš projekt „Održivi razvoj“ te smo u suradnji s udrugom „Sunce“ organizirali radionicu gdje su djeca od otpadnog materijala izrađivala nove predmete i ukrase za igru. Na taj način potičemo djecu da recikliraju već korištene stvari dajući im novu svrhu.

AKTIVNOSTI DV „ISKRICA“, PROSINAC 2023.g.

RAZMJENA „DONESI-ODNESI“

U sklopu projekta „Održivi razvoj“ organizirali smo, treću po redu, razmjenu rabljenih stvari. Ovaj put na temu – Božićno - novogodišnji ukrasi, igračke, slikovnice, priče.

Razmjena funkcionira tako što sudionici donesu do 3 rabljena, ali očuvana predmeta te ih zamijene za 3 druga predmeta, koja će im  biti od koristi. Na taj način promičemo ekološku svijest o smanjenju nastanka otpada. Osim razmjene, bilo je divno družiti se uz grickalice i sok.

Zahvaljujemo svim sudionicima.

BOŽIĆNO-NOVOGODIŠNJA RADIONICA

Prigodno druženje, uz čaj, kekse i slatkiše, smo upotpunili izradom ukrasa za naš veliki bor. Roditelji su, zajedno s djecom, pokazali svu svoju maštu i kreativnost kako bi bor zasjao u raskošnom šarenilu raznovrsnih dekoracija. Roditelji i djeca su uložili puno ljubavi i strpljenja u izradu ukrasa i dekoracija, baš kako i dolikuje u blagdansko vrijeme.

Hvala svim roditeljima i djeci.

POSJET GRADSKOM KAZALIŠTU MLADIH

Pogledali smo predstavu „Crvenkapica“, omiljenu priču braće Grimm, koja ima obilje veselih pjesama, komičnih scena i gegova. Velika sreća za djecu bio je dolazak Djeda Mraza, koji je naše mališane dodatno razveselio slatkim poklonom.

DJED MRAZ I U VRTIĆU

Djed Mraz je ispunio sva očekivanja djece pojavivši se u vrtiću. Novogodišnji junak sve djece ih je obradovao slatkim poklonom. Svi su željeli Djedu reći svoje želje, ali i fotografirati se s njim i njegovom malom pomoćnicom.

Psst! Hvala jednom tati koji je ovu ulogu odglumio za pet!