4. sij
04.01.2024.

AKTIVNOSTI U MJESECU STUDENOM I PROSINCU (DV Šareni svijet)

U mjesecu studenom s djecom smo se osvrnuli na grad Heroj, grad Vukovar, koji je puno pretrpio tijekom Domovinskog rata.

Približavajući se „Danu sjećanja na Vukovar“ koji se obilježava 18. studenog , sa djecom smo napravili par aktivnosti da bi im što više približili što se sve događalo za vrijeme Domovinskog rata i napada na Vukovar i Hrvatsku.

Jedna od aktivnosti je bila i odlazak u obližnju knjižnicu Marko Marulić, gdje smo u dogovoru sa gospođom Vesnom, jako ljubaznom knjižničarkom, poslušali priču o ratu iz knjige „Priče i pjesme iz Domovinskog rata“ koju je napisala Dubravka Težak. Nakon toga su djeca svojim crtežima najbolje izrazila kako su doživjeli tu priču.

U vrtiću smo izradili veliki vodotoranj i s njime ukrasili naš pano. Djeca su nacrtala hrvatske zastave koje smo također izložili. Pritom su slušali prigodne pjesme.

U suradnji sa roditeljima, svako dijete je u vrtić donijelo jedan lampion, kojega smo zapalili u dvorištu vrtića kao znak sjećanja na grad Vukovar.

„I Šareni svijet za Vukovar svijetli!“

U prosincu smo imali puno aktivnosti.

Osim što smo se pripremali za našu malu božićnu priredbu, djeca su vrijedno ukrasila svoje škartoce povodom blagdana svetog Nikole koji se slavi 06. prosinca i napravili su svetom Nikoli čizmice.

Škartoce smo postavili na prozor od vrtića i u njima ih je dočekao pokoji slatkiš.

Povodom svete Lucije koja se obilježava 13. prosinca, djeca su posijala pšenicu, a i bila su i u kazalištu lutaka pritom prošetavši po ukrašenoj Marmontovoj ulici i Rivi.

Vrijeme u vrtiću smo provodili vrlo aktivno izrađujući ukrase za humanitarnu priredbu koja se održavala u osnovnoj školi Ravne njive-Neslanovac za udrugu Anđeli, i igrajući zabavne igre da bi mogli postati pomoćnici djeda Božićnjaka.