PO SREĆICA

Skupina: G8

Odgojiteljice:
  • Asja Ivandić
  • Ivana Kapitanović (Maja Mić Tadić)

Suradnja s lokalnom zajednicom i roditeljima:
  • Javna vatrogasna postrojba Split – vatrogasna vježba evakuacije u slučaju požara
  • Posjet Osnovnoj školi „Brda“
  • Posjet knjižnici „Ravne njive“- GKMM
  • Tematske radionice za roditelje

INTEGRIRANI LUTKARSKI PROGRAM

Voditeljice programa:

• IVANKA BUDIMIR, odgojiteljica-savjetnica
  • MARIJA RADAN BEKARA, odgojiteljica

Integrirani Lutkarski program u dječjem vrtiću Srećica traje već 30 godina. Cilj programa je da pomoću lutke prepoznamo signale, istražimo dječje želje i predodžbu te osmislimo aktivnosti putem kojih zadovoljavamo dječje interese i potrebe.Naše polazište je baštinsko okruženje vrtića u kontekstu kurikula ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja koje implementiramo kroz:

• AKTIVNE DINAMIČNE RESURSE (izlazak vani, traženje ljepote u baštini i zapisanom blagu priča i bajki)
    • Posjet Kliškoj tvrđavi
    • Izlet u Pakovo selo
    • Edukativni posjet park šumi Marjan

• PARTNERSTVO S RODITELJIMA I ŠIROM ZAJEDNICOM
    • Izložba dječjih radova u GK Marko Marulić nastala tokom projekta Kliška tvrđava
    • Suradnja sa lutkarskim stručnjacima
    • Suradnja sa dramskom pedagoginjom J.Žiljak Illinčić
    • Božićna radionica s roditeljima

Izrađujući lutke i stvarajući predstave razvijamo maštu i stvaralaštvo, gradimo socijalne vještine, razvijamo jezik kroz verbalno izražavanje, pojačavamo pozitivnu sliku o sebi ,a sve to pozitivno utječe na razvoj identiteta svakog pojedinog djeteta.

•  Izrada lutki za predstavu “Mala vila” temeljena na hrvatskoj narodnoj bajci
  •  Kazalište sjena – predstava Djedova pogača
  •  Male lutkarske improvizacije djece

INTEGRIRANI LIKOVNI PROGRAM

Voditeljice programa:

• Anita Bokšić, odgojiteljica
  • Tajana Jurišić, odgojiteljica savjetnica

Program se temelji na motu „Kulturna baština nezamjenjivo je blago kojeg buduće generacije moraju postati svjesne“, a to mogu jedino ako im je već u ranom djetinjstvu odgoj utemeljen na upoznavanju i očuvanju iste. Kroz ovaj program čiji je cilj razvijanje ljubavi i poštovanja prema hrvatskoj kulturnoj baštini i umjetnosti neminovno utječemo na razvoj osnovnih ljudskih vrijednosti: istina, ljubav, ispravno djelovanje, mir i nenasilje.

CILJ: RAZVIJATI LJUBAV PREMA  KULTURNOJ UMJETNIČKOJ BAŠTINI KROZ NEPOSREDAN DOŽIVLJAJ, SLOBODNU KOMUNIKACIJU I INTERPRETACIJU DOŽIVLJAJA KROZ LIKOVNI IZRAZ.

Dječji kreativni izraz ne očituje se samo kroz likovni izraz. Izabrali smo likovni program kroz koji dijete preko likovnosti može izraziti svoju punu kreativnost. Dijete doživljavamo kao cjelovito biće i u skladu s tim pristupamo i suvremenom kohezivnom planiranju odgojno-obrazovnog rada. Pri tome nastojimo zadovoljiti sve značajke humanističkog integriranog pristupa.

Ostvarujemo suradnju s vanjskim suradnicima: Galerija Meštrović, Sveučilišna galerija, Galerija umjetnina, akademskim umjetnicima…

Surađujemo i s roditeljima na individualnim razgovorima, tematskim radionicama, kreativnim druženjima i volontiranju u skupini