26. kol
26.08.2020.

Obavijest za roditelje, prevencija Covid-19

Poštovani roditelji/skrbnici,

nastavno na Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID -19 vezano za rad predškolskih ustanova Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, izdane dana 24.08.2020.g. Nadalje se provode sljedeće mjere:

• Roditelj/skrbnik ne dolaze u pratnji djeteta ako ima simptome zarazne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19,

• ne dovodi dijete u ustanovu ukoliko:

- ima simptome zarazne bolesti ( povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje) - ima izrečenu mjeru samoizolacije - imaju saznanja da je zaraženo s COVID-19.

- Dijete dolazi u pratnji jednog roditelja/skrbnika

- Roditelj ili druga osoba u pratnji dovodi dijete do garderobe pred prostorijom u kojoj dijete boravi

- Roditelj ili druga osoba u pratnji djeteta ulazi u vrtić na način da održava razmak od najmanje 1,5 m po mogućnosti 2 m u odnosu na druge osobe, dezinficira ruke, dezinficira poplate na dezbarijeri na ulazu te izbjegava zadržavanje i grupiranje u ustanovi

- Roditelj ili druga osoba u pratnji obavezno nosi masku

- Roditelji/ skrbnici su dužni izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu Vrijednost izmjerene temperature upisati u bilježnicu koju donosi sa sobom u ustanovu i koju odgojitelj svakodnevno provjerava. U slučaju povišene tjelesne temperature i drugih znakova zaraznih bolesti ne dovoditi dijete već o tome obavijesti odgojitelja. Ako dijete razvije simptome bolesti tijekom boravka u ustanovi, odgojitelj odmah obavještava roditelja koji u najkraćem roku moraju doći po dijete. Do dolaska roditelja dijete boravi u prostoru za izolaciju.

Posebne napomene za roditelje novoupisane djece

Duže zadržavanje roditelja (oko 15 minuta) moguće je samo kod prilagodbe djece na novu sredinu (upisani u jaslice/vrtić). Svaki roditelj koji boravi u skupini treba se potpisati u bilježnicu evidencije neovlaštenih osoba.

Odgojitelji će do 1. rujna kontaktirati roditelje novoupisane djece radi dogovora vremenu dolaska djeteta u jaslice / vrtić.