5. pro
05.12.2023.

Aktivnosti u mjesecu studenom (DV Trešnjica – Korešnica)

U suradnji s Udrugom za prirodu, okoliši održiv razvoj „Sunce“ organizirali smo kreativnu radionicu za djecu i roditelje na temu „Recikliranje“. Naš cilj bio je provođenje kvalitetnog vremena djece i roditelja uz edukaciju kako biti kreativan s otpadom i osvještavanje o različitim načinima korištenja otpada za izradu raznovrsnih predmeta.

U sklopu projekta „Kulturna baština“ posjetili smo Etnografski muzej u Splitu te na taj način produbljujemo naša  znanja. Djeca su vidjela stari namještaj i razne uporabne predmete, stare nošnje iz dalmatinskog kraja, nakit, stare igračke koje su napravljene od drva. Cilj nam je djecu upoznati s vrijednostima koje smo baštinili iz prošlosti našeg dalmatinskog zavičaja.

Vrijedne ruke djece, pripravnice i odgajatelja oslikale su i našu dalmatinsku kućicu te smo se vratili u prošlost.. Djeca se odijevaju u staru splitsku nošnju i plešu Monfrinu - stari splitski ples.

Naš vrtić sudjeluje u akcijskom istraživanju „Primjena LearningApps alata u vrtiću“.

Tijekom istraživanja će djeca imati mogućnost isprobati digitalne edukativne igre na tabletu koje njeguju djetetove kognitivne sposobnosti. Služiti će se obrazovnim digitalnim igrama koje izrađuje odgojitelj vezano za aktivnosti skupine, odnosno projekt „Kulturna baština“, a u kojima će imati mogućnosti produbljivati stečena znanja kroz aktivnosti.:

-povezivanja naziva strarih predmeta sa njihovom fotografijom

-razlikovanje starih i modernih predmeta te svrhe njihove uporabe

-slušno prepoznavanje folklornih plesova te prepoznavanje i razlikovanje narodnih nošnji.

S obzirom da je igra učenje, a učenje igra, ovo je još jedan od suvremenih pokušaja da djeca uče djelovanjem u izazovnom okruženju vrtića.