5. sij
05.01.2024.

Aktivnosti u mjesecu prosincu (DV Trešnjica – Korešnica)

U našem vrtiću gostovala je gđa. Jasmina Žiljak pripovjedačica, dramska pedagoginja i voditeljica KREATIVNE KAMISHIBAI BAJKAONICE. Djeca su slušala priču „Isusovo rođenje“ u kamishibai tehnici pripovjedanja, te su sudjelovala u aktivnostima govornih vježbi, dramskoj igri, aktivnostima ritma i pokreta.

SVETI NIKOLA U NAŠEM VRTIĆU

Predblagdanska atmosfera u punom je sjaju, a prije nego stigne Božić, djeca su željno iščekivala dolazak omiljenog sveca – sv. Nikolu. Najveće uzbuđenje vladalo je tijekom posjeta sv. Nikole koji je obradovao djecu lijepim riječima i slatkim paketićima, dok su mu djeca zauzvrat nacrtala crteže i zapjevala.

Zahvaljujemo roditeljima na suradnji i odlično odglumljenoj ulozi sv. Nikole!

BLAGDAN SVETE LUCIJE

Obilježili smo dan sv. Lucije, proslavili imendan našoj Luciji (poistovjećivanje dječjih imena sa svecima), te smo sijali pšenicu.  Sijanje pšenice se pretvorilo  u male istraživačke aktivnosti. Djecu je zanimalo što sve mogu napraviti sa zemljom, vodom i pšenicom, te kako izgleda rast sa svjetlom i bez svjetla.

Također smo čitali slikovnicu „Život sv. Lucije“ i saznali da je sv. Lucija zaštitnica vida. Sadnja pšenice predstavlja simbol života i novog rađanja.

BOŽIĆNA PRIREDBA U NAŠEM VRTIĆU

„Kako je maleni Isus dočekao svoj rođendan?“

U četvrtak, 21. prosinca 2023. je u našem vrtiću održana Božićna priredba. Djeca su malom Isusu, prigodnim pjesmama, recitacijama i igrokazima, proslavili njegov rođendan. Djeca su bila jako uzbuđena, te sretna što su mogla prezentirati svojim najdražima sve što su marljivo uvježbavali tijekom prosinca. U sklopu Božićne priredbe organizirano je zajedničko druženje uz malu zakusku. Iznimno nas veseli što je odaziv roditelja, rodbine i prijatelja bio toliko velik, te ovim putem zahvaljujemo svima, koji su na bilo koji način sudjelovali u Božićnoj priredbi našeg vrtića.

U organizaciji Caritasa Splitsko-makarske nadbiskupije sudjelovali smo u humanitarnoj akciji  „Božićna čarolija“, za potrebe djece slabijeg imovinskog stanja. Cilj ove akcije je razvijanje empatije kod djece, poticanje potrebe pomaganja i uključivanja  u akcije za dobrobit zajednice.

Zahvaljujemo djeci i roditeljima na sudjelovanju!