Program radionica za roditelje “Rastimo zajedno”

Kao dio šireg programa UNICEF –a za podršku roditeljstva „ Prve tri su najvažnije „ stvoren je program radionica za roditelje „ Rastimo zajedno „ koje se od 2008.g provode s roditeljima najmlađe djece širom Hrvatske. U našoj ustanovi se program provodi od  2013. / 2014. ped. godine i u realizaciji sudjeluju dva tima:

Članovi tima: Članovi tima:
Anka Gavranić, pedagoginja

Mila Cvrlje, odgojitelj-savjetnik

Marica Trutanić- odgojitelj-savjetnik

Sanja Vidović, odgojiteljica

Ljiljana Ribičić, odgojiteljica

Vesna Šango Gizdavčić, pedagoginja

Marija Torlak, odgojitelj-mentor

Alda Britvić, odgojiteljica

Mirjana Dujmović, odgojiteljica

Planirane su radionice za odgojitelje i radionice za  roditelje  kao i sudjelovanje u superviziji programa. Također se planiramo uključiti u edukaciju za voditelje programa „ Rastimo zajedno plus, čiji cilj je odgovaranje na specifične potrebe i interese roditelja djece s teškoćama u razvoju, te podržavanje i osnaživanje u njihovoj roditeljskoj ulozi.

CILJ:  stvoriti poticajno i osnažujuće okruženje u kojemu roditelji s voditeljicama radionica i s drugim roditeljima razmjenjuju ideje o načinima na koje žive svoje roditeljstvo  i o načinima na koje se odnose prema svom djetetu. Također se upoznaju sa znanstvenim stajalištima o pozitivnoj interakciji roditelja i djeteta, kao i o roditeljstvu na dobrobit djeteta.

Program se temelji na pristupu osnaživanja i partnerskom odnosu voditeljica i roditelja. Program radionica za roditelje „Rastimo zajedno“ namijenjen je roditeljima djece do četiri godine.

Program je podijeljen u jedanaest širih tema, koje će se realizirati kroz jedanaest radionica:

1. Roditelji 21. stoljeća
  2. Četiri stupa roditeljstva
  3. Roditeljski ciljevi i psihološke potrebe djeteta
  4. Sva naša djeca I kako ih volimo
  5. Slušanje –važna vještina roditeljstva
  6. Kako dijete uči o svijetu oko sebe
  7. Granice: Zašto i kako ?
  8. Kreiramo i bramo rješenja
  9. Roditeljske odgovornosti i još neka pitanja