Odgojitelji i djeca PO Iskrica su sudjelovali u projekt Udruge za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce „Podizanje svijesti o važnosti kompostiranja“.
U vrtiću je uređaj za obradu bio otpada na mjestu nastanka, kućni komposter „UniCompoST“.
Cilj projekta je osvijestiti djecu i roditelje da je odvojeno prikupljanje i kompostiranje biorazgradivog otpada bitna karika u integriranom sustavu gospodarenja otpadom, kružnom gospodarstvu i zaštiti okoliša.
– Obrađujemo bio otpad na mjestu nastanka
– Proizvodimo vlastito organsko gnojivo
– Smanjujemo vlastiti ekološki i ugljični otisak
– Uzgajamo vlastito bilje i zaokružujemo kretanje tvari
Djeca su s velikim zanimanjem pratila pretvaranje bio otpada u kompost (sjeckanje bio otpada, punjenje, praćenje procesa „padanje“ i mjerenja komposta). Pozorno su pratila priče prof. Nedjeljke Vukojević Medvidović s KTF-a.
Uživamo u našim zelenim aktivnostima!

Ostavi komentar