Potpora Projektu ranog otkrivanja dijabetesa kod djece

U našoj ustanovi je 6.12.2016 održano predavanje Prevencija dijabetičke ketoacidoze kod djece i Življenje s dijabetesom.
Izlagači su bili prof.dr.sc. Veselin Škrabić i viša medicinska sestra Nerina Cvjetković.
Predavanje je bilo namijenjeno odgoiteljima i zdravstvenim voditeljima Splitsko- dalmatinske, treatment Šibensko- kninske i Dubrovačko-neretvanske županije.
Na taj način smo pružili potporu Projektu ranog otkrivanja dijabetesa kod djece i potrebi edukacije cjelokupne javnosti u ranom prepoznavanju znakova šećerne bolesti.
Šećerna bolest sve je veći zdravstveni problem pojedinca i njegove obitelji, a zbog povećane učestalosti ona predstavlja i veliki javno zdravstveni problem za društvo u cjelini.

Ostavi komentar