Program prevencije zlostavljanja djece (CAP)

Predškolski CAP je program prevencije zlostavljanja djece namijenjen djeci predškolske dobi u vrtićima.

Cilj je smanjiti ranjivost djece i njihovu izloženost različitim oblicima zlostavljanja kroz:

• pružanje kvalitetnih informacija;
  • poučavanje učinkovitim prevencijskim strategijama;
  • osnaživanje njima važnih odraslih, roditelja i zaposlenika vrtića, da im pruže kvalitetniju podršku.

Radionice za djecu održavaju se tijekom veljače i ožujka 2015. kroz 3 uzastopna dana u trajanju oko pola sata. Vode ih 3 posebno educirane CAP pomagačice. Radionicama za djecu prethodi predavanje za roditelje i osoblje vrtića.

Ove pedagoške godine CAP program provode 3 posebno educirana CAP tima i to u slijedećim vrtićima:

1.tim: Anka Gavranić, pedagoginja i odgojiteljice-savjetnice Tatjana Kljenak i Gordana Krasnić

Program će se realizirati u dječjim vrtićima: Srećica, Šareni svijet, Popaj

Vrijeme: veljača /ožujak 2016.g.

2.tim: Miranda Pletikosić, vms ; Vesna Šango Gizdavčić, pedagoginja I Elena Vuković,odgojitelj-mentor

Program će se realizirati u dječjim vrtićima: Veseli patuljci, Margaritela.

Vrijeme : ožujak 2016.g

3.tim: Maja Bokan Pelicarić, psihologinja i odgojiteljice Tajana Šišević, Marijana Krstić

Program će se realizirati u dječjim vrtićima: Cvrčak, Smokvica

Vrijeme : ožujak 2016.g