Kako rastu srce i pameti: je li odgoj instinkt, trend ili znanost?

19. siječnja u objektu Petar pan održano je predavanje psihologinje Maje Bonačić, pod nazivom – Kako rastu srce i pameti: je li odgoj instinkt, trend ili znanost?

Danas su roditelji i stručnjaci preplavljeni “novim istraživanjima”, koja pokazuju kontradiktorne rezultate o tome što je idealno za djetetov razvoj. Na predavanju se razmatralo što kaže znanost te zašto su neki trendovi dobri, a zašto loši. Prikazani su glavni preduvjeti za idealan emocionalni razvoj djeteta kroz kontakt i privrženost te glavni preduvjeti za kognitivni razvoj kroz slobodnu igru. Na kraju se uz pomoć prisutne publike odgovorilo na prvo pitanje – Što je najviše presudno za dobar odgoj?

Maja Bonačić, mag. psych.
Praktičarka terapije igrom,
Majstorica NLP-a

Ostavi komentar